Електропроводка у приватному будинку

Електропроводка – ахіллесова п'ята багатьох приватних будинків та котеджів. Домовласники за інерцією, що залишилася ще з радянських часів, не вважають за потрібне приділяти великої уваги електромонтажним роботам, прокладаючи проводку самостійно або за допомогою знайомих, найчастіше навіть без проекту. Дійсно, довгий час приватні будинки не споживали надто багато електроенергії. Було потрібно, в основному, лише для освітлення. Однак сучасний котедж — це складна електросистема, яка включає освітлення, опалення, вентиляцію, системи охорони та відеоспостереження, блискавкозахист, установки безперебійного живлення та багато іншого. Будь-яка помилка у розрахунках, виборі матеріалів, монтажі та підключенні загрожує не тільки виходом з ладу кінцевого обладнання, але виникненням пожежонебезпечних ситуацій.

Монтаж електрики в котеджі Київ

Підготовка до монтажних робіт

Задуматися про монтаж електропроводки варто на стадії чорнового оздоблення будинку. Насамперед необхідно визначитися з типом проводки — відкритою або закритою. Відкрите проведення передбачає прокладання проводів по поверхні стін або стелі, на скобах, в кабель-каналах або гофрованих трубах. Такий тип розміщення зазвичай вибирають для дерев'яних будинків, лазень та службових приміщень. Закрита проводка вимагає влаштування технологічних отворів і каналів усередині стін та перекриттів, підходить для цегляних, блокових та монолітних будов

Прокладка проводки в приватному будинку

Вибравши тип проводки, можна розпочати складання проекту.

Спочатку необхідно визначитися із типом підключення та об'ємом споживання електроенергії. У житлових будинках використовуються однофазні, двофазні та трифазні мережі з напругою 220В або 380В. Чим вище запланована потужність електроспоживання, тим більше потрібно фаз. Далі складаємо список всіх електроприладів і розраховуємо сумарну споживану потужність. Розділяємо прилади на групи, до кожної з яких від електрощитка буде підведено окрему лінію. Групи можуть бути такі: освітлювальні прилади, розетки в одному приміщенні, прилади, що підключаються до слабкострумових ліній. Окрема лінія потрібна для кожного потужного приладу: духової шафи, кондиціонера, бойлера, газового казана тощо. Для кожної групи приладів у щитку має бути передбачений захисний автомат. Якщо в будинку більше одного поверху, кожен поверх має потужний захисний автомат, до якого підключаються інші захисні пристрої. Вибираємо розетки та вимикачі. Крім естетичних міркувань, враховуємо тип розетки (зовнішні або внутрішні, що утоплюються в стіні), а також наявність пило- та вологозахисту.

Вибираємо тип кабелю. Перетин, матеріал і кількість жил залежать від потужності приладів, що підключаються. Не забуваймо про ізоляцію. На останньому етапі малюємо схему електропроводки, де з урахуванням планованого розташування меблів та електроприладів розмічаємо розташування проводів, розетки, вимикачі, світильники, розподільні коробки, електрощитки (до них має бути організований постійний швидкий доступ). Важливо врахувати: кабелі не можна проводити поблизу інших комунікацій, як-от водопровідні, газові труби, слаботочні мережі.

Готовий проект узгоджується з компанією, що управляє, після чого подається заявка на підведення кабелю до будинку.

Монтаж електропроводки в приватному будинку Київської області

Насамперед необхідно змонтувати розподільний щит. У ньому повинні знаходитися прилади обліку, нульова та заземлююча шина, загальні автомати та ПЗВ, захисні пристрої окремих груп електроспоживачів. Крім того, в щиті може бути встановлений УЗІП, необхідний для забезпечення внутрішнього захисту від блискавки будинку.

У щит від стовпа буде прокладено ввідний електрокабель. Цю роботу має виконати електрик енергопостачальної компанії.

Тепер можна приступати до прокладання електропроводки. Особливу увагу слід приділити з'єднанню дротів. Це можна зробити такими способами: за допомогою клемної коробки, з'єднувальних колодок, зварюванням та паянням. В крайньому випадку можна використовувати скручування, але тільки якщо обидва дроти виготовлені з одного і того ж матеріалу.

Після завершення монтажу проводки приступають до встановлення розеток та вимикачів, розподільних коробок, електрощитів. Важливо подбати про заземлення.

Готову провводку повинен перевірити фахівець, якщо роботи виконані без помилок, він видасть акт, необхідний для введення системи в експлуатацію. Після отримання допуску на підключення можна укладати договір з енергопостачальною компанією.

Монтаж електропроводки в приватному будинку - це складний процес, що вимагає не тільки знання закону Ома, а й обліку безлічі неочевидних на перший погляд нюансів. Важливо не тільки грамотно скласти проект, а й вибрати негорючі матеріали, подбати про гідроізоляцію, коректно змонтувати контур заземлення, продумати розміщення електрощитів та розподільчих коробок, передбачити можливістьпідключення джерел безперебійного живлення, а також залишити резервні потужності для підключення додаткового обладнання.

Якщо ви не впевнені у своїх силах, варто звернутися за консультацією до професіоналів щонайменше на етапі планування.

Читайте так же:

Як розрахувати систему опалення в приватному будинку?

Сьогодні грубки та печі йдуть у минуле. Їх замінили компактніші котли, які можуть працювати на природному…

Желаете проконсультироваться?

Заполните форму связи
и мы ответим на все ваши вопросы, и дадим дельные советы

Проконсультироваться

Наши услуги

Монтаж отопления в Киеве

Монтаж отопления в Киеве в частном доме или квартире должен выполняться только профессионалами! Максимальная…

Электромонтажные работы Киев

Заказать электромонтажные работы в Киеве часто могут выполняться не квалифицированными электриками или…

Монтаж видеонаблюдения в Киеве

Монтаж системы видеонаблюдения в Киеве - необходимая услуга для владельцев частных домов и коммерческой…

Заказать ремонт под ключ в Киеве

Ремонт под ключ в Киеве - популярная услуга, охватывающая весь спектр работ по облагораживанию помещений.…

Сантехнические работы в Киеве

Сантехнические работы в Киеве должный выполняться только высококвалифицированными мастерами. Максимальный…